Beskidy stanowi ponad 20 pasm górskich

Beskidy stanowi ponad 20 pasm górskich, należących do północnej części Karpat, charakteryzują się łagodnymi kształtami. Beskidy położone się na terenach Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Beskid Żywiecki wyróżnia się spośród wszystkich polskich pasm wysokością n.p.m. gdyż w Polsce tylko Tatry są jeszcze wyższe.

Babia Góra uraczy każdego turystę bajecznymi widokami oraz kontaktem z nieskazitelną przyrodą. Beskidy noclegi to Góra ta jednak nie bez powodu nazywana jest Diablakiem. Potrafi być groźna i pokazywać niszczycielskie żywioły, które chronią jej tajemnice przed nierozważnymi śmiałkami. Jej masyw jako jedyny w Beskidach w zimie stwarza zagrożenie lawinowe, a w lecie potężny wiatr i zamglenia potrafią przysporzyć wiele kłopotów turystom.

Ciekawym szczytem jest Plisko o wysokości 1557 m n.p.m., którego stoki stanowią wspaniałą atrakcję dla miłośników sportów zimowych, noclegi w Beskidach stanowią wspaniałą bazę noclegową dla turystów wybierających się w wyższe partie gór 

Beskid Żywiecki jest regionem, w którym znaleźć można wiele cudownych miejsc, a zwłaszcza przepiękne hale, w jakie obfituje ta kraina. Beskidy tanie noclegi to region wspaniały do uprawiania turystyki nie tylko pieszej, ale i rowerowej. Zdobycie Beskidów ułatwiają znakowane szlaki turystyczne oraz bogata baza noclegowa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.