Białka Tatrzańska na urlop

Białka Tatrzańska to góralska wieś o niezwykle atrakcyjnym środowisku geograficznym, położona w województwie małopolskim. Zlokalizowana nieopodal Tatr Polskich i Słowackich, znajduje się 15 km od Nowego Targu, a 20 km od Zakopanego. Białka Tatrzańska agroturystyka to alternatywa dla drogich hoteli i pensjonatów.

Wieś o zabudowie ulicowej rozciąga się na długości 8 km. Najwyżej położonym terenem Białki Tatrzańskiej jest Kaniówka (725 m n. p. m.). Grunty położone na Grapie, czyli bliżej Przełomu Białki, znajdują się na wysokości 650 m n. p. m. Zabudowa wsi rozciąga się wzdłuż doliny rzecznej, miejscami szerokiej na 1,5 km, otwartej na południe ku Tatrom Bielskim. Miejscowość leży między Wierchami wznoszącymi się powyżej 900 m n. p. m. Należą do nich: Wierch Koszarków (969 m), Wierch Jankulakowski (934m), Wysoki (947 m), Kustwański i Kotelnica (917 m n. p. m)

Białka Tatrzańska noclegi tanie położone jest w cichej i spokojnej dzielnicy z bliskim dostępem do przystanku, sklepów, restauracji, ter, stoku oraz innych atrakcji turystycznych. Rozpościera się przepiękny widok na całą panoramę

Białka oferujemy zakwaterowanie w pokojach wyposażonych łazienkę, telewizor. Zapewnia bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, aneks kuchenny

Oferujemy :

tanie noclegi w przytulnie urządzonych 1, 2, 3, 4 osobowych pokojach
pokoje wyposażone w pełny węzeł sanitarny, TV
z pokoi oglądać można zarówno piękną panoramę otaczających okolicę Tatr

Przez białczańskie wierchy prowadzi Wierchowa Droga zwana też Drogą Królewską, którą, jak głosi legenda, miejscowi górale przeprowadzili króla Jana Kazimierza uciekającego przed Szwedami na Węgry. To jeden z piękniejszych szlaków turystycznych.

Nad Białką góruje po jej wschodniej stronie osypujące się urwisko Litwinowej Grapy (Litwinki) – zbudowane z piaskowców i łupków fliszowych.

W Białce Tatrzańskiej panuje klimat górski, ale jest on dużo łagodniejszy niż w pobliskich Tatrach. Lato w Białce jest ciepłe, z najwyższymi temperaturami w lipcu i sierpniu. Zimy są chłodne, często z obfitymi opadami śniegu. Temperatury w styczniu mogą spadać nawet poniżej -30 stopni C. Dzięki położeniu i urozmaiconej rzeźbie terenu oraz silnemu rozcięciu górskich zboczy istnieją miejsca, w których bardzo długo zalega śnieg (nawet do 120 – 130 dni) o grubości 40 – 80 cm.

Na życzenie gości możliwość zorganizowania:
– ognisk\a,
– kuligu z pochodniami,
– wyjście do aquaparku lub na termy,
– wyjazd na spływ Dunajcem,
– naukę jazdy na nartach.


Możliwość komentowania jest wyłączona.