„Chroń Życie – uratuj Świat” – rajd Ukraińców dotrze do Zamościa

Dobroczynny rajd samochodowy „Chroń Życie – uratuj Świat” dotrze w najbliższy poniedziałek do Zamościa. Zorganizowali go obywatele Łucka, przy wsparciu tamtejszej Rady Miasta i konsula Ukrainy z Lublina. Celem rajdu jest zwrócenie uwagi Europejczyków na problemy … Roztocze noclegi zaprasza.

… na Ukrainie, znalezienie możliwości pomocy rannym i poszkodowanym, a także zacieśnienie współpracy z organizacjami międzynarodowymi w zakresie pomocy dobroczynnej i wsparcia finansowego.

– Zamość jest pierwszym miastem na trasie rajdu – informuje Jacek Bełz z biura promocji zamojskiego magistratu. – Później Ukraińcy pojadą m.in. do Lublina, Warszawy, Gdańska, Szczecina aż do Niemiec. Wracać będą przez Wrocław, Kraków, Rzeszów – informuje Bełz.

W Zamościu uczestnicy raju pojawią się w poniedziałek (08.09) rano. Od godziny 8:30, na Rynku Wielkim wolontariusze, aktywiści, świadkowie i uczestnicy tragicznych wydarzeń na Ukrainie będą rozdawać materiały informacyjne o aktualnej sytuacji za naszą wschodnią granicą.


Możliwość komentowania jest wyłączona.