Ełk

wyjazd

region

apartament

domki

pensjonat

Miasto znajduję się na pojezierzu ełckim, prawie dziewiczej krainie z lasami o słonecznych polanach i mrocznych zagajnikach z przezroczystymi jeziorami, czystymi rzekami i szemrzącymi strumykami płynącymi między morenowymi pagórkami. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy szukają spokoju dziewiczych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów oraz tych preferujących aktywny wypoczynek na rowerze, w kajaku bądź na grzbiecie końskim. Wszystko to połączone tworzy niepowtarzalny krajobraz i zachęca do pozostania tu na dłużej.

Sercem tej ziemi jest noclegi Ełk, malowniczo położony nad Jeziorem Ełckim i rzeką. Jaćwingowie – pierwsze na tych ziemiach plemię – założyli na ełckiej wyspie strażnicę. W późniejszych latach ówczesny komtur krzyżacki – Urlich von Jungingen – nadzorował prace przy wznoszeniu warownego zamku, którego pozostałości przetrwały do dzisiaj. To tamten krzyżacki zamek dał początek późniejszemu miastu.

Pojezierze Ełckie zawiera rozległe pięknie połączone kompleksy leśne, jeziora, pagórki i doliny morenowe oraz tereny równinne. Obszar ten jest bogaty w faunę. W leśnych ostępach występują sarny, jelenie, dziki, zające, tchórze, kuny, a zimą nawet wilki. Na podmokłych terenach w okolicach Żelazek można spotkać łosie, a w lasach Bartosz – bobry.

Natomiast jeziora są bogate w różnorodne gatunki ryb. Ogromna część pojezierza to obszary krajobrazu chronionego. Wszystko to połączone sprawia, że obszar ten jest rajem dla wędkarzy, grzybiarzy oraz wielbicieli długich wędrówek pieszych, rowerowych, kajakowych i narciarskich.

Turysta w Ełku na brak zajęć narzekać nie może. W miasteczku jest plaża miejska na której możecie nie tylko pływać i opalać się do woli, ale również wypożyczyć sprzęt wodny i podziwiać okazały brzeg miasta z powierzchni jeziora. Jeśli nie macie chęci na plażowanie, polecamy spacer deptakiem, która ciągnie się brzegiem jeziora Ełk. Jest tu spokój i cisza, zakłócana jedynie przez rozmawiających ludzi. Po jeziorze pływają ptaki, łaszące się do spacerowiczów. Aż trudno uwierzyć, że tereny jak z baśni, położone są tylko dwie minuty drogi od głównej ulicy Ełku. Wiosną i latem jest tu pełno spragnionych ciekawych widoków, rowerzystów. Nie ma chyba nic lepszego, od jazdy rowerem brzegiem jezior, przez pola i lasy, pagórki i równiny.

Walory Ziemi Ełckiej cenią wszyscy, którzy przynajmniej raz odwiedzili te tereny. Jeśli chcecie przekonać się o wyjątkowości tego miejsca i dać się porwać urokowi miasta i okolic

Szczytno kwatery prywatne, Ełk noclegi nad jeziorem, noclegi zakopane tanie, Karpacz noclegi centrum, noclegi we władysławowie

Możliwość komentowania jest wyłączona.