Giżycko jest idealnym miejscem dla wielbicieli wody i aktywnego wypoczynku. Doświadczeni żeglarze wypożyczą łódź czy jacht, a początkujący mogą wybrać się na zorganizowane rejsy. Pojeździmy tu na quadach, skuterach czy nartach wodnych, wsiądziemy na konia, spróbujemy nurkowania. Oficjalne otwarcie sezonu letniego odbywa się w pierwszy weekend maja, podczas którego każdy może obejrzeć wielką paradę jednostek pływających. Dla rowerzystów jest piękna trasa wokół jeziora Niegocin to spore wyzwanie dla miłośników dwóch kółek.
Noclegi Giżycko jest największym miastem regionu, dobrym miejscem na urlop i doskonałym miejscem wypadowym na okoliczne atrakcje. Miasteczko nie bez powodu nazywane jest stolicą żeglarstwa w Polsce. Jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Chociaż do Giżycka turyści przyjeżdżają przez cały rok, najwięcej jest ich oczywiście latem.
Co warto zwiedzić w Giżycku?
Główną atrakcją turystyczna – historyczną jest Twierdza Boyen. Warto również zobaczyć Wieże Ciśnień zwaną również Wodną Wieżą, wybudowana w 1900 r., zaopatrywała Giżycko w bieżącą wodę, aż do roku 1997. W całości zbudowana z czerwonej nie otynkowanej cegły, w stylu neogotyckim, z ciekawymi sklepieniami zewnętrznymi wokół jej korony.
Warto również wiedzieć, że pogoda w Giżycku charakteryzuje się ciepłymi latami oraz łagodnymi zimami. Liczy ok. 36 kilometrów, można to oczywiście przejechać w jeden dzień, ale można też zaplanować wycieczkę dwudniową, nocując w którejś z miejscowości na trasie.
Do najbardziej znanych należy Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku. Pod koniec maja organizowane są imprezy związane z obchodami Dni Giżycka. Miasteczko nie bez powodu nazywane jest stolicą żeglarstwa w Polsce. To świetne miejsce dla wielbicieli wody i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy o każdej porze.
Giżycko noclegi domki to miasto dla aktywnych. Tu na pewno nie będziecie się nudzić a noclegi w Giżycku to przede wszystkim pensjonaty, pokoje do wynajęcia, apartamenty, gospodarstwa agroturystyczne z dobrym zapleczem sanitarnym i często z wyżywieniem.