Hel

Przez cały Półwysep Helski ciągnie się ścieżka rowerowa. Dystans całej trasy to około czterdziestu pięciu kilometrów. Ścieżka rowerowa ma swój start już w Pucku, prowadzi do Władysławowa a następnie przez wszystkie miejscowości regionu czyli Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata aż po sam Hel. To interesujący sposób na poznanie Półwyspu Helskiego.

Noclegi Hel

Region turystyczny i kąpielisko nadmorskie, ośrodek rybołówstwa, garnizon Marynarki Wojennej z portem wojennym.

Do wyboru mamy tutaj dwie kapitalne plaże. Muzeum mieści się w starej świątyni z XV w. świętych Piotra i Pawła. Dla marynarzy pełnią nawigacji i symbolizują powrót do domu. Noclegi blisko morza. Obiekt ma 41,5 metra wysokości i postawiony jest na planie ośmioboku z czerwonobrunatnej licowanej cegły. W środku zobaczyć można prezentację dokumentującą i obrazującą historie rybołówstwa przybrzeżnego. Obiekt przypomina o tradycjach rybackich regionalnego ludu.

Hel jest to miejscowość w województwie pomorskim, w powiecie puckim, Na samej górze książki znajduje się punkt widokowy pod stożkowym dachem. Mieszczącym się na cyplu Mierzei Helskiej nad noclegi nad Morzem Bałtyckim. Port morski Hel ma przystań rybacką, jachtową i żeglugi pasażerskiej. Wystawa na powietrzu pokazuje wraki różnych obiektów, które zostały wyłowione przez tutejszych rybaków, narzędzia szkutnicze, przyrządy do połowów ryb i myślistwa morskiego. Oprócz tego w trakcie wyprawy rowerowej można zatrzymywać się na przystanki na noclegi blisko plaży Półwyspu Helskiego na ochłodzenie się w kąpielach morskich, gdyż trasa przebiega tuż obok wybrzeża i bez przerwy czujemy przyjemną wiejącą morską bryzę.

Zaobserwować można także historyczny świat rybackich tradycji na tym półwyspie. Hel ma ten wdzięk że dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji może pochwalić się cudownymi plażami. Świecące światło z latarni morskiej stanowią 2 tysiącwatowe żarówki, które mają zauważyć można z 17 mil morskich. Latarnie morskie to konstrukcje, które początki swoje miały już w starożytności.Jedną z największych takich konstrukcji morskich wnaszym kraju jest latarnia morska w Helu mieszcząca się na końcu Mierzei Helskiej.

Miłośnicy jazdy na rowerze, wybierając się na wypoczynek na Helu, powinni zabrać ze sobą rower.Do Latarni można wejść od czerwca do końca września. Jedną mieszczącą się nad otwartym morzem położoną w dużej części na Cyplu Helskim inaczej zwana Dużą Plażą i tą od części Zatoki Gdańskiej inaczej zwaną Małą Plażą która jest położona tuż przy helskim fokarium a między portem morskim a wojennym. Wieża latarni została postawiona przez Niemców w okresie 1942 roku, po tym jak wcześniejszą konstrukcje wysadzili polscy saperzy, żeby utrudnić najeźdźcy ciężkiej kawalerii niemieckiej ostrzał.


Możliwość komentowania jest wyłączona.