III Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia

Warsztaty archeologiczne, pokazy archeologii eksperymentalnej, budowa pradawnych instrumentów oraz gra na nich, prezentacja sztuki wojennej przez Drużynę Wojów Wiślańskich z Krakowa oraz wiele innych atrakcji nie tylko dla pasjonatów archeologii czeka w najbliższy weekend 19.07 i 20.07 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. III Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia objął patronatem marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Świętokrzyskie noclegi
Rezerwat w weekend odwiedzą archeolodzy, entuzjaści  i pasjonaci tej nauki  z całej Polski. Za ich pośrednictwem goście na specjalnie zaaranżowanych stanowiskach poznają życie człowieka w epoce neolitu i wczesnej epoce brązu. Zaplanowano pokazy dotyczące między innymi: myślistwa, obróbki surowców organicznych, miedzi, garncarstwa, tkactwa neolitycznego.

Przygotowano specjalne pokazy w wykonaniu Drużyny Wojów Wiślańskich „KRAK” z Krakowa, którzy popularyzują historię i kulturę pradziejów, w tym życia codziennego, rzemiosła i sztuki wojennej.

Nie zapomniano też o najmłodszych uczestnikach archeologicznego pikniku. Dla dzieci zostaną zorganizowane warsztaty z budowy pradawnych instrumentów oraz gry na nich.

Sobotę zakończy występ zespołu Natural Beat Band i Studium Instrumentów Etnicznych. Na koniec chętni uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił na niektórych instrumentach.

W niedzielę uczestników III Krzemionkowskich Spotkań z Epoką Kamienia czeka wycieczka na trasie Ostrowiec Św. – Rezerwat Rydno – Krzemionki.  Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy Kinie Etiuda. Po powrocie spragnieni wiedzy mogą skorzystać z dwóch wykładów: dr Jerzego Tomasza Bąbla i dr Marka Florka.


Możliwość komentowania jest wyłączona.