Koncert urodzinowy w Atmie

Muzeum Karola Szymanowskiegow willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza na KONCERT z okazji 132. urodzin Karola Szymanowskiego. Wystąpią Edyta Piasecka  sopran i Mariola Cieniawa  fortepian. Piątek, 3 października 2014, godz. 18:00. Biały Dunajec noclegi zaprasza.

Edyta PIASECKA-DURLAK jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktor-skiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Już na studiach zadebiutowała w Operze Krakowskiej. W 1997 roku zajęła I miejsce na „Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych” w Krakowie, a  rok później otrzymała nagrodę specjalną dla najlep-szego głosu żeńskiego, co zaowocowało jej udziałem w koncertach z cyklu „Promocja Polskich Talentów” w Austrii. Od 1999 solistka Opery Krakowskiej; w 2003 zadebiutowała w Teatrze Wielkim w War-szawie. Rok 2005 przyniósł udział w prestiżowym „Festival delle Nazioni w Citta di Castello” we Włoszech, a także zapoczątkował wieloletnią współpracę z dyrektorem B. Kaczyńskim w ramach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. W 2008 artystka otrzymała nagrodę im. A. Hiolskiego. Śpiewaczka brała udział w wielu kursach mistrzowskich, współpracowała z  wiodącymi polskimi dyrygentami, występowała na scenach oper polskich i zagranicznych, koncertowała w wielu filharmoniach, uczestniczyła też w licznych prestiżowych festiwalach krajowych i zagranicznych; koncertowała w Belgii, Holandii, Niemczech, USA, Danii, Kuwejcie i we Włoszech.

Mariola CIENIAWA-PUCHAŁA  ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego. W roku 1990 została laureatką II nagrody w V Między-narodowym Konkursie im. F. Chopina w Palmie na Majorce, rok później zajęła III miejsce w Konkursie Chopinowskim w Kolonii. Występo-wała na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. w Neapolu, Dusznikach, Mariańskich Łaźniach, Turynie, Pjongjangu oraz w Międzynarodowym Maratonie Pianistycznym Madryt-Bilbao. Koncertowała w Austrii, Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Korei Północnej, USA, Czechach, we Włoszech i na Węgrzech. Prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2002 roku jest Dyrektorem Artystycznym Letniego Festiwalu Muzycznego w Krynicy-Zdroju. W 2008 nagrała płytę Danza Iberica, wydaną przez Grupę Twórczą Castello. W 2012 została matką chrzestną pociągu Nikifor, kursującego do Krynicy. We  wrześniu 2014 otrzymała tytuł naukowy Profesora Sztuk Muzycznych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.