Nad jeziorem w Giżycku

Giżycko to żeglarska stolica Polski. Okolice Giżycka mają największą w Polsce liczbę jezior. Miasto to oferuje wiele atrakcji zarówno profesjonalnym żeglarzom, jak i początkującym, którzy chcą pod okiem instruktorów poznać ten wodny sport. Usługi żeglarskie świadczone są w Giżycku na naprawdę wysokim poziomie. Doskonały klimat Giżycka, związany również z zasobami wodnymi, w jakie Giżycko jest bogate, tworzą także organizowane koncerty muzyki szant. Giżycko oferuje także atrakcje dla młodych osób, szukający zabawy. Liczne kluby, puby i kawiarnie stwarzają ciekawą alternatywę. W związku z dużą popularnością Giżycka wśród turystów, którzy nierzadko wracają tu kilkakrotnie, baza noclegowa miasta jest szeroko rozwinięta. Giżycko noclegi oferują nocleg spełniający wszystkie oczekiwania.

ATRAKCJE :
  • Liczne (oznakowane) szlaki piesze i rowerowe. Możliwość wędkowania.
  • W Pięknej Górze k. Giżycka (ok. 2-3 km od domku) znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz kąpielisko nad jez. Tajty.
  • W najbliższej okolicy warto zwiedzić zabytki II Wojny Światowej – m.in. kwaterę OKH w Mamerkach, Wilczy Szaniec – była kwatera Hitlera ok 15 km i wiele innych
  • W pobliskiej wsi Wilkasy (ok. 7 km) znajdują się korty tenisowe oraz szkoła jazdy konnej
  • W Giżycku (ok. 10 km) w sezonie czekają na Państwa liczne koncerty i imprezy plenerowe, jest także nowoczesny basen kryty z sauną i jakuzzi oraz port z którego kursują statki wycieczkowe po szlaku Wielkich Jezior.
  • Odległe o ok. 30 km Mikołajki to znany mazurski kurort i Wioska Żeglarska – tutaj odbywają się liczne imprezy żeglarskie oraz znajduje się jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce z tropikaną i ogrodem zimowym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.