Powraca 'Jarosławska Akademia Bezpiecznego Seniora’

Po wakacyjnej przerwie powraca i wznawia zajęcia „Jarosławska Akademia Bezpiecznego Seniora”. Bieszczady noclegi zapraszają.

Na początku tego roku, z inicjatywy Straży Miejskiej został wprowadzony program profilaktyczny „Jarosławska Akademia Bezpiecznego Seniora”, skierowany do najstarszych mieszkańców miasta.

„Poprzez Akademię chcemy szerzej spojrzeć na bezpieczeństwo seniorów, rozmawiać o ich potrzebach oraz problemach z którymi stykają się na co dzień” – podkreśla Janusz Sobejko, zastępca komendanta SM. Od lutego, przy wsparciu wielu partnerów, udało się zorganizować dziewięć spotkań, na różne tematy poruszane przez funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej czy przez ratorników medycznych COM. Do mówienia o bezpieczeństwie seniorów organizatorzy wykorzystywali różne formy przekazu, również spektakl.

Po wakacyjnej przerwie program będzie kontynuowany. Najbliższe spotkanie już we wtorek, 23 września br. Tym razem przeprowadzone zostaną ciekawe zajęcia z dietetyki osób starszych, bezpiecznego zaopatrywania się w leki, suplementy leków oraz środki medyczne.

W pierwszej części zajęć przybliżone zostaną tradycyjne metody zdrowego trybu życia oraz żywienia osób starszych. „Postaramy się przekonać uczestników spotkania, że w oparciu o ogólnie dostępną i niedrogą żywność jest możliwe przygotowywanie zdrowych i smacznych potraw. Ta część zajęć będzie prowadzona przez Stanisławę Kmiecik – dietetyczkę Ośrodka Profilaktyczno-Rehabilitacyjnego im. Ojca Pio w Radawie, zajmującą się między innymi leczniczymi właściwościami pożywienia, a szczególnie tradycyjnymi sposobami poprawy zdrowia” – informuje zastępca komendanta SM.

W kolejnej części seniorzy poznają różnice między lekami, a suplementami leków. „Uświadomimy jakie zagrożenia czyhają w związku z przyjmowaniem i stosowaniem leków niewiadomego pochodzenia, kupowanych przez internet, za pomocą sprzedaży wysyłkowej lub na bazarach itp. Ten temat przedstawi Halina Kaniowska, farmaceutka jarosławskich aptek „- dodaje zastępca.


Możliwość komentowania jest wyłączona.