Redyk w Jaworkach

Szczawnica to miasto uzdrowiskowe położone w Beskidach Zachodnich, nad potokiem Grajcarkiem.

Szczawnica noclegi

Serdecznie zapraszamy Państwa na Redyk w Jaworkach – święto lokalnego folkloru, przybliżające zwyczaje i tradycje góralsko-pasterskie.

Redyk jest jedną z najstarszych imprez organizowanych w Pieninach, sięgającą końca lat 70. XX wieku. To popularne i zarazem najstarsze wydarzenie Lata Pienińskiego z roku na rok gromadzi wielu widzów, smakoszy regionalnych potraw oraz sympatyków góralskiego folkloru.

Blisko stąd zarówno do centrum jak i do najważniejszych szlaków turystycznych i rowerowych. Z okien pokoi widoki na Palenicę, Trzy Korony, Jarmutę.

Szczawnica noclegi z dzieckiem  to idealna baza wypadowa dla:

zwiedzania Szczawnicy , Pienin i Gorców
spływu Dunajcem
amatorów wędkarstwa spinningowego i muchowego
wycieczek rowerowych
park linowy, quady, off –road
narciarzy i snowboardzistów – wyciągi krzesełkowe : Szczawnica –Palenica, Jaworki Arena, Kluszkowce Czorsztyn Ski

Noclegi z Wyżywieniem  w spokojnej części Szczawnicy. Do dyspozycji pokoje 2, 3, 4 osobowe.

W programie tegorocznego XXXIV Redyku oprócz spotkania z kulturą ludową odbędzie się koncert wokalistki Gosi Andrzejewicz oraz występ kabaretu „Koń Polski”.

Atrakcje Szczawnicy:
– wyciągi narciarskie
– Spływ Dunajcem – na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą. Chłód wody, górskie powietrze, piękno pienińskiego krajobrazu spowodują, że zapomnicie o stresach dnia codziennego.
– RAFTING na Dunajcu – spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących. Mogą w niej uczestniczyć także dzieci.
– Spływ kajakiem na Dunajcu – spływy kajakowe po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora


Możliwość komentowania jest wyłączona.