Sprzątanie Świata w Pucku

W minioną sobotę 20 września w Pucku zorganizowano Sprzątanie Świata. W akcję włączyli się uczniowie puckich szkół:Publicznego Gimnazjum, Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego, Niepublicznego Gimnazjum, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Udział w Wydarzeniu wzięli także najmłodsi ekoentuzjaści czyli dzieci z puckich przedszkoli, które to dzień wcześniej przystąpiły do prac porządkowych w obrębie swoich placówek. Puck noclegi zaprasza.

Starsi uczniowie pracowali w wyznaczonych rewirach w sobotę od godz. 8.oo do 11.oo. Zebrane śmieci również skłądaowane były w konkretnych punktach na terenie miasta.

Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach dzieci i młodzież, przedstawiły na forum raporty ze sprzątania. Tego dnia na puckim rynku panowała piękna pogoda, rozbrzmiała wesoła, edukacyjna muzyka, zachęcająca do sprzątania i segregacji śmieci. Nagrodą dla szkół za aktywne uczestnictwo w akcji były drzewka wręczane przez burmistrza Pucka, a dla najmłodszych- łakocie. Były również quizy z upominkami i dla wszystkich zmęczonych ekoludków- smaczna przekąska.


Możliwość komentowania jest wyłączona.