Szczawnica

Szczawnica noclegi – miasto uzdrowiskowe w województwie małopolskim, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Szczawnica. Położone w Beskidach Zachodnich, nad potokiem Grajcarkiem.

Dzisiejsza noclegi Szczawnica jest 7,6 (7600) tysięcznym, sąsiadującym ze Słowacją, przygranicznym miastem uzdrowiskowym, obejmującym swymi granicami 8789 hektarów, z czego, większość terenu stanowią przepiękne lasy, które mają ogromny wpływ na jej klimat.

Dzięki specyficznemu mikroklimatowi i obecności źródeł wód mineralnych, miasto wyspecjalizowało się w leczeniu chorób dróg oddechowych, przewodu pokarmowego i dróg moczowych, a także schorzeń narządów ruchu.
Uzdrowisko posiada bardzo dobrą bazę zabiegową, m.in. w Inhalatorium, wyposażonym w unikatowe komory pneumatyczne służące do leczenia chorób płuc oraz komory solankowo – celkowe, w których wykonuje się inhalacje skuteczne w leczeniu astmy oskrzelowej.
Szczawnica kładzie duży nacisk na rozwój sportu, turystyki i wypoczynku zarówno zorganizowanego jak i indywidualnego dlatego zapraszamy zwolenników sportów zimowych do zapoznania się z ofertą agroturystyczną gdzie znajdą państwo bardzo wiele domków do wynajęcia. Miasto to jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów z całego kraju a także zza granicy. Stanowi doskonałą bazę turystyczną przyjmującą jednorazowo kilkanaście tysięcy gości, którym zapewnia noclegi w pokojach o zróżnicowanym standardzie – od apartamentów w budynkach sanatoryjnych, pensjonatach, hotelach i domach wczasowych, po miejsca w kwaterach prywatnych, schroniskach i polach namiotowych.

Szczawnica podobnie jak większość miejscowości na terenie Małopolski oferuje bardzo duży wybór możliwości do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Góry pokryte lasami o bogatej florze i faunie przyciągają amatorów pieszych wędrówek. Liczne szlaki dla turystów prowadzą na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody: Wąwozu Homole, Wysokich Skałek, a także do jednego z najpiękniejszych obfitujących w malownicze skałki i progi skalne, tworzące przełomy i wodospady – rezerwatu Białej Wody. Trasy dostosowane są do możliwości fizycznych przeciętnego użytkownika.

 

bukowina tatrzańska tanie noclegi, noclegi Cisna, Komańcza noclegi domki, Polańczyk noclegi tanie, małe ciche noclegi przy wyciągu

Możliwość komentowania jest wyłączona.