Urlop nad morzem

Darłowo- 15-tysięczne miasto otrzymało prawa miejskie w 1270 roku. Najwybitniejszym mieszkańcem Darłowa był Eryk I Pomorski (1382-1459) – król Danii, Szwecji i Norwegii zjednoczonych Unią Kalmarską. Eryk wywodzący się z pomorskiej książęcej dynastii Gryfitów urodził się na darłowskim zamku, gdzie spędził również ostatnie 10 lat swojego życia. Jego grobowiec znajduje się w tutejszym XIV- wiecznym kościele mariackim. Poprzez związek z królem Erykiem Darłowo od kilkunastu lat używa nazwy Królewskie Miasto.

Współczesne Darłowo to prężnie rozwijający się kurort nadbałtycki. Początki kąpieliska sięgają XIX wieku. Dzisiaj Darłówko- nadmorska dzielnica Darłowa szczyci się unikalnym mikroklimatem, szerokimi plażami oraz urokliwym portem rybacko- turystycznym.

Port w Darłówku to teraz najpopularniejszy w Polsce, całoroczny port wędkarski. Kilkanaście kutrów wędkarskich i kilkadziesiąt małych łódek co dzień wypływa z turystami na połów dorszy. Latem turyści mogą także korzystać z uroków morskich wycieczek po redzie na stylizowanych statkach.

W miesiącach wakacyjnych dostępne jest połączenie promowe z duńską wyspą Bornholm.

Darłowo i Darłówko ma zróżnicowaną bazę noclegową. Turysta ma do dyspozycji luksusowe, całoroczne hotele SPA & WELLNESS oraz dziesiątki innych hotelików, ośrodków wczasowych, pensjonatów i domów gościnnych.

noclegi w Ustroniu, noclegi karkonosze, Cisna noclegi domki, Ryn domki, Darłowo noclegi z widokiem na morze

Możliwość komentowania jest wyłączona.