W Bieszczadach „Wędrujące Ale Kino!”

Już jutro w Cisnej rozpoczyna się Festiwal Filmów Młodego Widza. „Wędrujące Ale Kino!” pokaże m.in. Akademię Pana Kleksa.

Jest walizkową wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! W Poznaniu. W 2012 r. Festiwal otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „międzynarodowe wydarzenie filmowe”, w roku 2008 był laureatem Nagrody PISF w kategorii „edukacja młodego widza”, a w roku 2011 otrzymał Europejską Nagrodę Obywatelską, przyznawaną przez Parlament Europejski.

W 2010 roku Festiwal – w wersji „walizkowej” – ruszył w Polskę, do małych miejscowości, tam, gdzie dzieci na co dzień nie mają szans na spotkanie z dobrym kinem.

Wzorem ubiegłych lat „Wędrujące Ale Kino!” odwiedzi miejscowości oddalone od wielkomiejskich centrów kulturalnych. Zawita do Czarnkowa, Gołdapi, Teremiski, Białowieży, Krasnegostawu, Pacanowa, Rydułtowy, Cieplewa i bieszczadzkiej Cisnej. Organizatorzy, w tych miejscowościach chcą pokazać najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata.

Obok seansów filmowych odbędą się konkursy i plebiscyty.”Wędrujące Ale Kino!” jest wydarzeniem o charakterze niekomercyjnym i nieodpłatnym.

W programie znajdą się najciekawsze filmy z repertuaru Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności. Bieszczady noclegi zapraszają.

Atrakcje w pobliżu:
– ośrodki jeździeckie
– park linowy
– mini-zoo w Lisznej
– kino letnie w Wetlinie
–  restauracje i bary
– bliskość szlaków turystycznych, ścieżki rowerowe, lasy z bogatym runem leśnym i dziką zwierzyną, stanowiska bobrów
– nordic walking
– Jeziora
– wyciągi narciarskie
– ośrodek szybowców i małych samolotów turystycznych
– sklepy


Możliwość komentowania jest wyłączona.