Wisła

W centrum miasta czeka pełen turystów deptak i Rynek z kramami z rękodziełem, fontanną i Domem Zdrojowym. To bardzo nowoczesny obiekt i dość nietypowy, ponieważ przebiega tuż nad główną drogą, tak, że przez skocznię przejeżdża się jak przez tunel.

Miasto zaprasza przez cały rok, nie ma tu miejsca na nudę, jest sporo do zwiedzania nie tylko w samej Wiśle ale także w okolicach. Noclegi w Wiśle. Wisła jest piękny beskidzkim miastem, które leży u stóp Baraniej Góry. Często nazywana także Perłę Beskidu Śląskiego. Oczywiście najbardziej znaną postacią jest Adam Małysz nasz Mistrz Świata w Skokach Narciarskich

. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tu także trasy do uprawiania narciarstwa śladowego, biegowego oraz aż siedem skoczni narciarskich. Z miasta jest wiele wyjść na szlaki, które pozwalają cieszyć się urokiem Czantorii, Stożka, Równicą, Trzema Kopcami Wiślańskimi i Przełęczą Salmopolską  i cudnymi panoramami tych gór, a na tych szlakach odpoczniemy w schroniskach, np. na Soszowie czy na Stożku. Osoby wypoczywające w mieście mogą latem skorzystać z otwartego basenu kąpielowego, krytych basenów, kortów tenisowych i boisk sportowych.

Dzięki dobrze rozwiniętej sieci szlaków turystycznych (ok. 100 km) to świetna baza wypadowa w najciekawsze szczyty Beskidu Śląskiego. Z otwartego basenu kąpielowego, krytych basenów, kortów tenisowych i boisk sportowych. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tu także trasy do uprawiania narciarstwa śladowego, biegowego oraz aż siedem skoczni narciarskich. Tanie noclegi w Wiśle na każdą kieszeń. W pobliżu rozlewa się też malownicze Jezioro Czerniańskie. Ogromną atrakcją są zimowe kuligi w zaprzęgach konnych, np. w malowniczej Dolinie Białej Wisełki. W mieście znajdziemy również Aleje Gwiazd Sportu, która upamiętnia sylwetki pochodzących z tego regionu sportowców. Miejscowość jest otwarta na turystów i z roku na rok przybywa tu atrakcji i to nie tylko tych zimowych, ale także letnich.


Możliwość komentowania jest wyłączona.