Zakopane Gwiazda Metropolitan Opera zaśpiewa

GWENDOLYN BRADLEY, amerykańska diva operowa, zaśpiewa przepięknym sopranem liryczno-koloraturowym. Jej repertuar  od baroku aż po współczesność. Śpiewaczka wykonuje również kompozycje Witolda Lutosławskiego i Jana Kantego Pawluśkiewicza

Z Gwendolyn Bradley wystąpi Janusz Wolny, polski baryton. Znakomity odtwórca pieśni polskich, neapolitańskich i hiszpańskich, romansów słowiańskich i cygańskich.

Solistom  towarzyszyć będzie renomowana orkiestra Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Janusza Powolnego.

Koncert Noworoczny w kinie Sokół 17 stycznia 2014, o godz. 19.00.

Bilety w cenie 50 zł normalny i 35 zł ulgowy, do 16 lat oraz emeryci

GWENDOLYN BRADLEY pochodzi z Karoliny Południowej. Debiutowała w 1976 rolą Nannetty w operze Verdiego „Falstaff” w Lake George Opera.W Berlinie po raz pierwszy wystąpiła na scenie Deutsche Opera w roku 1987,  jako Gilda w „Rigoletto” Giuseppe Verdiego.
Na Błoniach krakowskich 23 czerwca 1994 Gwendolyn Bradley zaśpiewała – obok Elżbiety Towarnickiej, Bożeny Zawiślak-Dolny i Andrzeja Bieguna – w

W  2008 Gwendolyn Bradley odwiedziła Jasną Górę. W Kaplicy Matki Bożej 19 czerwca zaśpiewała jedną z pieśni negro spirituals „Give me Jesus”

Pod dyrekcją  śpiewała batuty jak Zubin Mehta (New York Philharmonic/Israeli Symphony), Riccardo Muti (Philadelphia Orchestra), Mścisław Rostropowicz i Rafael Frühbeck de Burgos (Washington National Symphony Orchestra), Charles Dutoit (Montreal Symphony/Philadelphia Orchestra), Andre Previn (Pittsburgh Symphony), Michael Tilson Thomas (Los Angeles Philharmonic), Marek Janowski, Hans Graf, Christopher Hogwood, Ralf Weikert, Victor Pablo Perez i Lorin Maazel.

W Zakopanem Gwendolyn Bradley z Januszem Wolnym zaśpiewa najpiękniejsze tematy muzyki filmowej, musicalowej

JANUSZ WOLNY studiował śpiew  na Wydziale Wokalnym-Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako student  zdobył brązowy medal na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Genewie i zadebiutował w Operze Krakowskiej.

Zdobywca wielu nagród na krajowych i międzynarodowych. Pełna dramatycznego wyrazu interpretacja i świetna dykcja czynią z niego artystę o wszechstronnych możliwościach wokalnych i aktorskich.
JANUSZ POWOLNY uczył się gry na fortepianie w Konserwatorium Muzycznym w Bernie (Szwajcaria), następnie w Szkole Muzycznej im. Elsnera w Warszawie.Uczestniczył w  licznych kursach mistrzowskich w wielu krajach Europy
W 1994 został finalistą najpoważniejszego międzynarodowego konkursu dyrygenckiego – im. Ansermeta w Genewie, a w 1995 – laureatem konkursu w Paryżu. W 1993 był II dyrygentem Filharmonii Łódzkiej, w latach 1995-1999 dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii w Opolu i utworzonej przez siebie Opolskiej Orkiestry Kameralnej.

Zapraszamy Zakopane kwatery oferują noclegi w góralskim klimacie

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.